Surowiec do wszystkiego

W erze szkła, aluminium i krzemu można by odnieść wrażenie, że drewno jest passé. Nic bardziej mylnego! Gdziekolwiek się znajdziemy, na pewno wokół nas będzie wiele przedmiotów, które nie powstałyby bez użycia drewna.

Skąd się bierze drewno

Zaspokojenie naszego zapotrzebowania na drewno i zapewnienie trwałości lasów nie są sprzecznymi interesami. Drewno w Polsce jest naturalnym bogactwem, które jest całkowicie odnawialne.

Zasady sprzedaży

Sale conditions of wood are specified by the regulation of Director – General of the Sate Forests.

Polski przebój

Polish products made of wood – furniture, window and door frames, yachts or paper and packages – these are real hits of the market.

Asset Publisher Asset Publisher

Back

Wielki test o lesie

Wielki test o lesie

Już w najbliższą środę, 26 czerwca będzie można wziąć udział w „Wielkim Teście o Lesie”. Dzięki leśnemu testowi widzowie będą mieli okazję przekonać się, na czym polega codzienna praca leśnika i co oryginalnego można ugotować z darów lasu. Część zdjęć do programu - dotyczących sportu i turystyki w lesie nagrywano w Puszczy Kozienickiej.

Tym razem w teście na pytania będą odpowiadali aktorzy, piosenkarze oraz popularni dziennikarze. Dwuosobowe zespoły będą musiały wykazać się wiedzą o lasach, zwierzętach tam żyjących i roślinach, a także o Lasach Państwowych i pracy leśników.  Łącznie celebrytom zostanie zadanych 36 pytań.
Widowisko poprowadzą Anna Popek i Przemysław Babiarz.

„Wielki Test o Lesie” 26 czerwca o godz. 21:20 w TVP1

W teście, oprócz osób w studio, może brać udział każda osoba odpowiadając na pytania w trzech quizach. Są one już dostępne na stronie programu.

Tam też widzowie mogą obejrzeć wybrane odcinki „Obliczy lasów”, programu realizowanego przez leśników, oraz krótkie filmy z serii „10 faktów o…”, np. wężach, sowach, wilkach oraz żubrach.

Na stronie leśnego testu już teraz można przeczytać artykuły na temat ochrony przyrody, kondycji krajowych lasów czy też dofinansowania jakie LP przekazują samorządom.

Dlaczego warto wziąć udział w leśnym teście? Spędzając wolny czas na terenach leśnych, trzeba wiedzieć, jak bezpiecznie się po nich poruszać, a podczas wędrówek warto być uważnym obserwatorem i umieć rozpoznać gatunki drzew i innych roślin, wypatrzyć ślady dzikich zwierząt czy gniazda ptaków.

 * Projekt „Dla Lasu, Dla Ludzi - leśnictwo XXI wieku w odpowiedzi na oczekiwania społeczeństwa w zakresie edukacji ekologicznej" został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.