Lista aktualności Lista aktualności

Targi LAS-EXPO 2017

Już po raz XVII w dniach 17-19 marca Lasy Państwowe zapraszają na Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO.

Podobnie do lat ubiegłych, LAS-EXPO objęte zostały patronatem honorowym: Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych dr. inż. Konrada Tomaszewskiego oraz Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu dr. inż. Andrzeja Matysiaka.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych wraz z nadleśnictwami Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Świętokrzyska": Daleszyce, Kielce, Łagów, Skarżysko, Suchedniów i Zagnańsk zapraszają zwiedzających targi LAS-EXPO do stoiska promocyjnego Lasów Państwowych przygotowanego we współpracy z Centrum Informacyjnym Lasów Państwowych. Na gości czekać będzie fachowa wiedza ze strony leśników oraz wiele atrakcji. Porady będą dotyczyły szczegółów prowadzenia zrównoważonej, wielofunkcyjnej gospodarki leśnej, odnowień, możliwości zakupu drewna oraz sadzonek drzew i krzewów leśnych – w tym pochodzących z nowej szkółki kontenerowej w Nadleśnictwie Daleszyce. Będzie można wymienić doświadczenia dotyczące nowych technologii i urządzeń stosowanych w leśnictwie.

Tegoroczna wystawa będzie nawiązywała do kampanii „Lasy Państwowe. Zapraszamy – Las dobre sąsiedztwo". Leśnicy pokażą możliwości wielostronnego i odpowiedzialnego korzystania z lasów oraz przedstawią ofertę wypoczynku na terenie radomskiej dyrekcji LP. Będą udzielali informacji o walorach przyrodniczych i kulturowych na terenach leśnych oraz o tym, jakie zasady stosować, aby aktywnie i bezpiecznie spędzić czas w lesie. Opowiedzą o leśnych atrakcjach turystycznych, w tym o najsłynniejszym w kraju pomniku przyrody, jakim jest dąb Bartek oraz o podejmowanych działaniach dotyczących sposobów jego ochrony i zachowania.

W ramach organizowanych konkursów zwiedzający otrzymają materiały promocyjno-edukacyjne: foldery, mapy, przewodniki opisujące najciekawsze miejsca w lasach RDLP w Radomiu oraz sadzonki drzew leśnych.

Specjalną atrakcją będzie obecność Zespołu Sygnalistów Myśliwskich działającego przy RDLP w Radomiu, który tworzą leśnicy – pasjonaci muzyki myśliwskiej. Obecni będą także sygnaliści i sokolnicy z Zespołu Szkół Leśnych im. Romana Gesinga w Zagnańsku.

Ekspozycję można zwiedzać:

  • 17 marca 10.00-17.00
  • 18 marca 9.00-17.00
  • 19 marca 9.00-16.00

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji na stronie: http://www.targikielce.pl/pl/las-expo.htm

 

Miejsce:

Targi Kielce, ul. Zakładowa 1, Kielce

Termin:

17-19 marzec, godz. 09.00-17.00

Osoby do kontaktu:

Edyta Nowicka – RDLP w Radomiu, Nadleśnictwo Kielce

e-mail: edyta.nowicka@radom.lasy.gov.pl, kielce@radom.lasy.gov.pl

Telefon: 48 385 60 16, 604 579 388; 41 335 63 60