Lista aktualności Lista aktualności

Konkurs fotograficzny „Tajemnice Lasu" rozpoczęty

Świętokrzyscy leśnicy oraz Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zapraszają do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Tajemnice Lasu" przygotowanym dla fotografów – amatorów, którzy potrafią zatrzymać piękno natury Puszczy Świętokrzyskiej w migawce aparatu.

Celem konkursu jest pokazanie bogactwa przyrodniczego lasów Puszczy Świętokrzyskiej położonej na terenie nadleśnictw: Daleszyce, Kielce, Łagów, Suchedniów, Skarżysko i Zagnańsk oraz pozostałych lasów z terenu radomskiej dyrekcji. Poprzez konkurs pragniemy także umożliwić pasjonatom fotografii zaprezentowanie swoich talentów poprzez fotografię.

Konkurs to świetna okazja do wyjścia z domu, zaczerpnięcia świeżego powietrza oraz uświadomienia sobie, jak ważną rolę w życiu ludzi i zwierząt pełni las, który jest miejscem szczególnym, dziedzictwem natury i trudnym do przecenienia ogniwem w łańcuchu życia, a lasy świętokrzyskie to szczególna różnorodność gatunkowa oraz wyjątkowa wartość przyrodnicza z urozmaiconym ukształtowaniem terenu.

Zatrzymana w kadrze flora i fauna to nie tylko dostrzegana pasja, ale także determinacja i nauka niezwykłej cierpliwości ukazującej przy tym najważniejsze elementy i miejsca warte poznania. Takie spotkanie z naturą ma także zachęcić do osobistego jej poznania, wzbudzić ciekawość i chęć zobaczenia piękna przyrody i unikalnych zjawisk w niej zachodzących.

Prace (max 6 prac) należy przesłać wyłącznie w formie zapisu cyfrowego na płytach CD lub DVD

na adres:

Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego

ul. Ściegiennego 2

25–033 Kielce

z dopiskiem:

Konkurs fotograficzny „Tajemnice Lasu”

 

Zwycięskie prace zostaną zamieszczone w kalendarzu pokonkursowym, którego prezentacja nastąpi podczas gali finałowej połączonej z ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród w listopadzie br. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Patronat nad wydarzeniem objął dr inż. Andrzej Matysiak, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

Więcej szczegółów znajdziesz na stronie: http://www.wdk-kielce.pl/index.php?id1=2&news=1614&language=pl

Materiały do pobrania:

Regulamin konkursu

Załącznik nr 1

Załącznik nr 2

Załącznik nr 3

Termin:

Rozpoczęcie – 15 czerwca 2018 r.

Rozstrzygnięcie – 25 października 2018 r.

Miejsce:

Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego

ul. Ściegiennego 2

25–033 Kielce

Osoby do kontaktu:

Małgorzata Kaczmarek, nr tel.: 41 36 55 140.